Moster

Napęd plecakowy Moster jest naszym najnowszym projektem, oparty o lekki i mocny silnik Moster 185, na którym zainstalowane jest śmigło o średnicy 125cm renomowanej firmy Helix. Osłonę śmigła stanowi mocny, trójdzielny kosz, osadzony na sztywnej i wytrzymałej podstawie (konstrukcja kratowa).

Lekka uprząż oraz niskie ruchome podwieszenie, oparte w miejscu skrzyżowania wektoru ciągu jednostki napędowej z ramą, zapewnia komfortowy start oraz lot, bez efektu zmian położenia wokół osi poziomej-poprzecznej przy operowaniu manetki gazu. Niskie podwieszenie zapewnia bardzo dobry dostęp do sterówek i taśm paralotni, stąd minimalizuje zmęczenie mięsni rąk i barków przy długotrwałych lotach.

Zastosowany silnik różni się od wersji dostępnej na rynku: posiada zmienione proporcje przełożenia przekładni, które zmieniają punkt pracy silnika przy danych obrotach smigła oraz umożliwiają lepsze chłodzenie jednostki.

Napęd jest wykonany z wysokich jakości materiałów, które w połączeniu z ich precyzyjną obróbką i montażem zadowolą każdego pilota.

Silnik:Moster 185 custom
Moc (KM):25
Pojemność:184,7cm3
Rozrusznik:Ręczny
Gaźnik:Walbro
Śmigło:węglowe Helix 125cm
Zbiornik paliwa:12L
Kosz:Aluminiowy dzielony 3 części
Zużycie paliwa:3,5-5.0 L/g
Siła ciągu:74-78 kg
Podwieszenie:Dolne na ruchomych wyporach
Waga pilota:do 140kg