O firmie

Firma Moto-Para-Fly rozpoczeła działalność w 1997 roku. Konstruktorem od samego początku jest Tadeusz Filip, który już od dzieciństwa był fascynatem lotnictwa ultralekkiego. Filozofią firmy jest tworzenie napędów z pasją o najwyższej jakości i wspaniałych parametrach użytkowych.

 

Właśnie ta pasja tworzenia każe firmie nieustannie czerpać pomysły z najnowszych zdobyczy techniki, jak i również doganiać najnowsze światowe trendy w stosowanych materiałach w konstrukcjach napedów.

 

Owocem tej filozofii tworzenia jak rownież wieloletniego doświadczenia w branży jest szeroka gama nowoczesnych napędów wyznaczająca niedościgły wzór dla konkurencji. Dostępny wachlarz napędów pozwala trafić w różne gusta odbiorców od pilotów początkujacych, tandemowych do latających zawodniczo.

 

Firma angażuje się też w niecodzienne odważne przedsięwzięcia sportowe jak np. 19 maja 2000 roku pierwszy w świecie przelot nad kanałem La Manche na napędach firmy Motoparafly z silnikami solo 210 przez trzech pilotów z aeroklubu Poznańskiego.

 

Sukces komercyjny i zaufanie do firmy potwierdza fakt, że firma zdobywa prestiżowe i wymagające rynki Europy i świata : Niemcy, Szwajcaria, Kanada, USA, Australia.